Geleneksel aydınlatma alanında son tüketiciye ve profesyonellere uygun geniş ürün seçeneği sunan LEDVANCE, sekiz farklı armatür serisi ile her türlü ihtiyaca yanıt veriyor.

Temmuz 2016’da OSRAM’dan ayrılan LEDVANCE’nin LED armatürler portföyü hızla genişliyor. Fiyat-fayda oranları, basit montajı, özgün tasarımları ve dayanıklılık özellikleri ile göz dolduran LEDVANCE armatürleri Downlight, Spot, Damp Proof, Linear, High Bay, Panel, Surface Circular ve Floodlight olmak üzere sekiz ürün grubundan oluşuyor.

LED Downlight, geleneksel armatürleri geleneksel kompakt floresan lambalarla (2 x 26 watt, 2 x 42 watt) değiştirerek yüzde 55’e varan enerji tasarrufu sağlıyor. Esnekliği sayesinde montajı kolaylaştırırken, standart armatür boyutları ile mevcut armatür delik çaplarına uyum sağlıyor. Aynı ürün gamında bulunan Spot ise geleneksel halojen spot ışıklarının yerine geçerek (35 watt, 50 watt, 75 watt) yüzde 90’a varan enerji tasarrufu sağlıyor.

IP65 koruma sınıfı ve IK08 darbe direncine sahip Damp Proof armatürler endüstriyel uygulamalar, depolama alanları, atölyeler ve otoparklar için ideal. Kolay montaj ve kablolama özelliği sayesinde LED modüllerine elektrostatik zarar verme riski oluşmuyor. Bu grupta ışık geniş bir açıyla yayılırken enerji maliyeti yarıya iniyor.

LEDVANCE Panel grubu, 4×14 veya 4×18 watt floresan lambalarla donatılmış konvansiyonel armatürlerin yerini almak için üretildi. Ofis içi kullanıma uygun olan Panel grubunda armatürler düz şekilde konumlanıyor ve yüksek homojen ışık yayıyor.

Çapları 35 veya 40 cm olan Surface Circular serisi, duvar ve tavan armatürleri olarak kurulabiliyor ve IP44 koruması sayesinde nemli odalarda da kullanılabiliyor. Hareket sensörleri veya gün ışığı sensörleri de bulunan seri, elektrik giderlerinde yüzde 55’e kadar tasarruf sağlıyor.