Kurumsal

Alkanlar Şirketler Grubu

1967 tarihinde ilk firmasını kuran grubumuz, büyüyen ve gelişen Türkiye şartlarında, her geçen gün daha fazla kitleye hitap ederek, Türk Elektrik ve Aydınlatma sektörünün gelişmesinde ve Türkiye ihracatının artmasında sektörde rol oynayan öncü firmalar arasında yer almıştır.

Markalaşma yönündeki, yenilikler ve teknolojik yatırımlarla, Dünya çapında saygın Türk markaları arasına girmeyi ve sektöründe dünyaca ünlü olan firmaların teknolojilerini Türkiye piyasasına arz ederek, Türk Elektrik-Aydınlatma sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak başlıca misyonlarımız arasında yer almaktadır.

Kuruluş tarihinden bu yana yaptığı yatırım ve yeniliklerle kurduğu,

  • ALKANLAR ELEKTRİK SAN. VE TİC. A.Ş.
  • ALKANLAR DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
  • ALKAN KABLO VE ELEKTRONİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ
  • MELTEM GRUP PAZARLAMA SATIŞ VE DAĞITIM HİZM. LTD. ŞTİ
  • LEDRAM AYDINLATMA ELK. ELKTR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

firmalarıyla vizyonunu geliştirerek, Alkanlar Şirketler Grubunu oluşturmuştur.

Grup; PHILIPS, LEDVANCE, OSRAM, SIEMENS, LEGRAND, ABB, HES KABLO, VİKO by PANASONIC, ENTES, HCS, vb. gibi, Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen firmalarına yıllardır partnerlik etmekte ve bu firmaların ürünlerini ve ithal/imal ettiği ürünleri olan

  • ALKAN KABLO
  • LEDRAM LIGHTING
  • AKLIGHT AMPÜL VE ARMATÜR

markalarını, 5000’e yakın müşterisi aracılığı ve Türk sanayisine arzını gerçekleştirmektedir.

Başkandan Mesaj

 

politikamızla, sektörümüzün beklentilerini en iyi derecede karşılamaktır.”

Sektörde yarım asra yakın geçmişi ve tecrübesi ile şirketimiz, ilk günkü güvenilir, hızlı, devamlı ve kaliteli hızlı hizmet politikasını bu günde müşterilerine sunma arzusunu sürdürmektedir.

Kuruluşundan bu yana, partnerliğini yaptığı, birçok uluslararası lider markaları bünyesinde bulundurarak, her geçen gün kendini yenileyen Elektrik – Aydınlatma teknolojilerini, sektörümüze güncel olarak aktarmaktadır.

Yurt geneline yayılmış pazarlama ağı ile 5000’i aşkın müşterimizle ve 50’i aşkın ülkeye yaptığımız ihracaatlarımızla, hem kendi sektörümüzün hem de uluslararası sektörün, daima içinde olmakta ve nabzını tutan sayılı firmalar arasında yer almaktadır.

Müşteri memnuniyetleri ile birlikte oluşan beklentileri, daima en iyi şartlarda karşılama amacında olan şirketimiz, 2004 yılında AKLIGHT ve 2007 yılında ALKAN KABLO markalarını sektöre kazandırmıştır.

Bu gün, grubumuza ait 7 ayrı firması, 20.000 m2 depolama alanı, 300 uzman personeli, teknolojik alt yapısı, sektöründe dünya lideri markaları ve kaliteli, güvenilir hizmet anlayışıyla vizyonunu oluşturan şirketimiz, yarına yaptığı yatırımlarla da öncelikli olmaya devam edecektir.

Müşteri, tedarikçi ve çalışanlarımıza, hedeflerimizde olan desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.


Alkanlar Şirketler Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı
İsmail ALKAN

Misyon ve Şirket Tarihçesi

 

Büyüyen ve gelişen Türkiye şartlarında, her geçen gün daha fazla kitleye hitap ederek, Türk Elektrik ve Aydınlatma sektörünün gelişmesinde ve Türkiye ihracatının artmasında sektörde rol oynayan ilk firmalar arasında yer almak, markalaşma yönünde ilerleme sağlayarak, Dünya çapında saygın Türk markaları arasına girmek, sektöründe dünyaca ünlü olan firmaların teknolojilerini Türkiye piyasasına arz ederek, Türk Elektrik-Aydınlatma sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak misyonu ile 1967 tarihinde ilk faaliyetlerine başlamıştır.

Alkanlar Elektrik San. Tic. A.Ş.; kuruluş tarihinden bu yana benimsediği misyonuna ulaşmadaki kararlılığını, büyük gayretler ve başarılar göstererek kurmuş olduğu diğer şirketleri olan, Alkanlar Dış Tic. Ltd. Şti., Alkan Kablo ve Elektronik San. Tic. Ltd. Şti,  Meltem Grup Pazarlama Satış ve Dağıtım Hizm. Ltd. Şti, ve  Alkanlar Şirketler Grubunu oluşturmuştur.”

Vizyon ve Faaliyetlerimiz

Alkanlar Şirketler Grubu; PHILIPS, SIEMENS, OSRAM, GENERAL ELEKTRİK, LEGRAND, SCHNEIDER, HES KABLO, VİKO vb. gibi, Türkiye`nin ve Dünyanın önde gelen firmalarına yıllardır partnerlik etmekte ve bu firmaların ürünlerini ve ithal ve imal ettiği ürünleri olan AKLIGHT AMPÜL – ARMATÜR VE ALKAN KABLO markalarını, büyük gayretler göstererek 5000’e yakın müşterisi sayesinde Türk sanayisine arzını gerçekleştirmektedir.

Şirketimiz AR-GE çalışmalarına her zaman büyük önem vermiştir. Bu konuda yapmış olduğu çalışmalar ile de birçok ürünü piyasaya sunmuştur. Bu ürünlerden, AKLIGHT  ve ALKAN KABLO markalarına, kalite iyileştirilmesi, tanıtım, uygun satış rakamlarının sunulması, pazarlama ağının artırılması vb. gibi markalaşma çalışmaları yapılmış ve TSE, CE, ISO, ROSH, TUV, GS gibi birçok kalite standardına uygunluk belgelerini alarak, sektörde önemli birer yer tutması sağlanmıştır.

Şirketimiz, ürettiği, ithal ettiği ve fason yaptırdığı tüm ürünlerini ve pazarlama/dağıtımını yaptığı firmaların ürünlerini, her zaman kalite kontrol altında tutarak, TSE standartlarında ve Uluslararası standartlara uygunluk derecelerinde olmalarına daima büyük hassasiyet göstermektedir.

Grubumuz, her zaman en kaliteli ürünü, en düşük kar marjları ile pazarlamayı hedef alarak, yurt genelinde, her noktada bulunan, pazarlama ağı sayesinde ve yurt dışında, gerekli tüm tanıtımlarını yaparak, markalaşma konusunda büyük gayretler göstermektedir. Bu sayede markalarımız, hem Türkiye piyasasında hem de yurt dışı piyasalarda önemli yer alan markalar haline gelmede büyük yol kat etmektedir.”

İhracatlarımız

“Alkanlar şirketler grubu, ihracatta yapmış olduğu önemli hamleler ile vizyonunu genişletmiş, 2012 yılında sektöründe en yüksek ihracatı gerçekleştiren firma ödülünü İMMİB den almayı hak etmiştir.

Dünya genelinde 57`yi aşkın ülkeye hizmet veren Alkanlar Dış. Tic. Ltd. Şti. ile grubumuzun,  ihracatta  2013–2014-2015 Elektrik Aydınlatma Sektörü ihracat üçüncülüğünü almıştır.

İhracat hedefi ise Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinde yapılacak olan pazarlama çalışmaları ile müşteri portföyünü genişleterek en az % 30 büyüme sağlamaktır.”

Size en iyi hizmeti sunabilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.