Alkan Kablo

alkan kablo

Alkan Kablo Ve Elektronik San. Tic. Ltd. Şti

2007 yılında grubumuzun ARGE çalışmaları ve yurt genelindeki müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kuruluşu gerçekleştirilmiştir.

Firmamız alçak gerilim, orta gerilim, yüksek gerilim ve tesisat kabloları üretimi ile başladığı faaliyetlerini bugün zayıf akım kabloları, ALKAN Grup Priz ve ALKAN Elektrik Malzemeleri üretimi ile devam ettirmektedir.

Kuruluşundan bu yana kalite ve güvenirliği ön planda tutarak vizyonunu genişleten firmamız, yurt genelinde 5000’e yakın müşterisinin yanı sıra yurt dışında 46’ı aşkın ülkeye de ihracat yapmaktadır.

AR-GE çalışmalarına her zaman büyük önem vererek, Bu konuda yapmış olduğu çalışmalar ile de birçok ürünü piyasa sunmuştur. Kalite iyileştirilmesi, tanıtım, uygun satış rakamlarının sunulması, pazarlama ağının artırılması vb. gibi markalaşma çalışmaları yapılmış ve TSE, CE, ISO gibi birçok kalite standardına uygunluk belgelerini alarak, sektörde önemli birer yer tutması sağlanmıştır.

6000m2 kapalı fabrika alanı 50’i aşkın alanında uzmanlaşmış teknik personeli, 30’u aşkın pazarlama/satış elemanı ve geniş ürün çeşitliliği ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.