220V gerilimi şebeke elektriğini USB gerilimine dönüştüren prizler

Bilindiği üzere USB (Universal Serial Bus) Evrensel Seri Yolu anlamına gelen, özellikle telekominikasyon ve bilgisayar endüstrisinde çok sık kullanılan özel bir bağlantı şeklidir. Buradaki temel amaç, klasik seri ve paralel portların yerini almak olup veri aktarımında kullanılan bağlantıları evrenselleştirmektir. USB çalışma voltajı 4.4 ile 5.25 Volt DC arasında olup, kullanılan elektronik ürünün yapısına göre değişebilir.

Bilinen bir gerçek varki günümüzde birçok elektronik cihaz USB beslemesi ile çalışmakta yada şarj olmakta bu bağlamda USB enerjisi bir ofis veya evde heryerde zaruri ihtiyaç haline geldi.Bu prizlerin en önemli avantajı, direkt 220V AC besleme ile bağlantı yapılan ürünün kendi içinde bu gerilimi 5V DC USB gerilimine dönüştürmesidir. Böylelikle kullanıcılar istedikleri yere çok hızlı bir şekilde USB priz kurulumu gerçekleştirebilir.

Normal şartlarda USB enerjisi 4.4 ile 5.25 Volt DC arasındadır kullanıcı USB enerjisini 220V AC gerilimden 4.4 ile 5.25 Volt DC arasında bir değere dönüştürmesi zor ve zahmetlidir. Bu prizlerin en büyük avantajı evlerde yada ofislerde heryerde olan standart 220V AC gerilimi kendi içinde USB gerilimine dönüştürmesidir.Böylelikle zahmetsiz ve kolay bir kurulum sağlar.

Bunun yanı sıra USB Priz‘lerin tek çıkış ve iki çıkışlı tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Usb’li priz pratikliğini çok seveceksiniz.

Usb’li priz seçenekleri için Alkanlar.com’u inceleyebilirsiniz!

 

 

 

https://www.legrand.com.tr/