Hes Kablo Fiyat Listesi

Haberleşme Kabloları

Yerel kablo şebekelerinde kullanılmakta olan bakır haberleşme kabloları, müşteri taleplerine ve istenilen standartlara göre üretilmektedir. Haberleşme kabloları kullanım amaçlarına göre aşağıda belirtildiği gibi çok çeşitli yapılarda üretilebilmektedir.
  • - Izole Tipi: Polietilen (PE), Polivinilklorür (PVC)
  • - Büküm sekli: Çift (per), Dörtlü
  • - Tesis şekli: Yer altı, Havai
  • - Kablo Yapısı: Dolgulu, Dolgusuz,Çelik Zırhlı
Ayrıca müşteri isteklerine göre özel tasarımlı kablolarda üretilmektedir. Kablo üretimi, şartname gereklerine göre en uygun hammaddelerin kullanımı ile bilgisayar kontrollü makinalarda yapılmaktadır. Üretimin her aşamasında gerekli kontroller yapılmakta ve ürün kalitesi sürekli denetim altında tutulmaktadır. Üretimi tamamlanan ürünler, ilgili şartnamelere göre son testleri yapılır ambalajlandıktan sonra sevke hazır hale getirilmektedir.

Enerji Kabloları

Yerel kablo şebekelerinde ve bina tesisatlarında kullanılmakta olan bakır iletkenli enerji kabloları, müşteri taleplerine göre ve istenilen standartlarda üretilmektedir. Enerji kabloları kullanım amaçlarına göre, aşağıda belirtildiği gibi çok çeşitli yapılarda üretilmektedir.

İşletme Şartlarına Göre

Ağır İşletme Kabloları Normal ve Hafif İşletme Kabloları

Kullanım Amacına Göre

Havai Hat Kabloları Yeraltı Kabloları

Tesis Tipine Göre

Sabit Tesis Kabloları Hareketli Tesis Kabloları

Gerilim Değerine Göre

Tesisat Kabloları ( V < 0.6 kV ) Alçak Gerilim Kabloları ( 0.6/1 kV ) Orta Gerilim Kabloları ( 1-36 kV ) Yüksek Gerilim Kabloları ( V > 36 kV )

Yalıtkan Tipine Göre

Termoplastik Yalıtkanlı Kablolar Termoset Yalıtkanlı Kablolar HFFR Yalıtkanlı Kablolar

İletken Tipine Göre

Bakır İletkenli Kablolar Alüminyum İletkenli Kablolar Ayrıca müşteri isteklerine göre özel tasarımlı kablolar da yapılabilir.Kablo üretimi, şartname gereklerine göre en uygun hammaddelerin kullanımı ile hassas makinalarda yapılmaktadır. Üretimin her aşamasında gerekli kontroller yapılmakta ve ürün kalitesi sürekli denetim altında tutulmaktadır. Üretimi tamamlanan ürünler, ilgili şartnamelere göre ambalajlanıp son testleri yapıldıktan sonra sevke hazır edilmektedir.

Emaye Bobin Teli

Elektrik motorları, elektronik sanayi, trafolar gibi endüstrinin birçok alanında kullanımı olan emaye bobin telleri HES bünyesinde üretilmektedir. Modern makinalarla üretilen emaye bobin tellerinin üretiminin her aşamasında gerekli kontrolleri yapılmakta ve ürün kalitesi sürekli denetim altında tutulmaktadır. Ürünler IEC standartlarına yada müşterilerin istekleri doğrultusunda TS, DIN gibi standartlara göre de üretilebilmektedir. Kullanım yeri ve çevre sartlarında göre çok değişik tasarımlarda üretilebilen emaye bobin telleri, uygun şekilde ambalajlanıp sevke hazır hale getirilmektedir.

Bakır Çubuk

Kablo üretiminde kullanılan en önemli hammadde olan bakır, HES bünyesinde üretilmektedir. Bakır üretimi başlıca 3 aşamada gerçekleştirilmekte olup, bunlar sırası ile anot döküm, elektroliz ve çubuk çekim safhalarıdır. Bakır üretiminin HES bünyesinde yapılması bakır kalitesinin sürekli kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır. Böylece, bu kaliteli bakırın kullanılması ile üretilen kabloların kalitesi de devamlı istenilen düzeyde tutulabilmektedir. Üretilen bakır, elektrolitik katot bakır şeklinde veya istenilen çap değerinde çubuk veya ince tel olarak sunulabilmektedir.

Bakır Çubuk Üretimi Anot Döküm Ünitesi

Blister ve hurda bakırların ateş rafinasyonuna tabi tutularak, anot elde edilen ünitemizde yıllık üretim kapasitesi 45.000 ton dur. Üretilen anot ‘un ağırlıkları 300 - 350 kg arasında değişmektedir. Rafinasyon işlemi sırasında, anında kalite kontrol yapılarak bakır içerisindeki bakır harici elementler kontrol edilmektedir. Kalite kontrol laboratuvarından alınan analiz sonuçlarına göre gerekli müdahaleler derhal yapılmakta ve bakır kalitesi sürekli yüksek seviyede tutulmaktadır.

Elektroliz Ünitesi

Anot bakırın, elektroliz işlemiyle içerisindeki bakır harici elementler elimine edilerek, minimum % 99.99 saflıkta elektrolitik katot bakırların elde edildiği ünitemiz 20.000 ton/yıl elektrolitik katot bakır üretim kapasitesine sahiptir. Üretilen katotların ortalama ağırlıkları 70 - 100 kg arasında değişmektedir.

Alüminyum Filmaşin

Kablo ve iletken üretiminde kullanılan ve bakır ile birlikte en temel hammaddelerden olan alüminyum HES Kablo’nun Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde kurmuş olduğu yeni tesislerinde üretilmektedir. Alüminyum çubuk üretiminin HES tesislerinde yapılması, bakırda olduğu gibi Alüminyumda da kalitenin tamamen kontrol altında olmasını; mümkün olan en az seviyede dış etkene bağlı olmasını sağlamaktadır. Üretim, külçe alüminyumların sürekli döküm tekniği ile çubuk haline getirilmesi şeklinde olmaktadır. Üretilen alüminyum çubuklar yüksek mekanik ve elektriksel performanslarıyla kabloda ve havai iletkenlerde yüksek kaliteyi sunmaktadır.

Ürün :

Alüminyum Filmaşin

Çap :

9.5±0.5 ve 12±0.5 mm

Paketleme:

Alüminyum çubuklar büyük kangallar şeklinde sarılıp plastik bantlar ile bağlanarak müşterilerimize ağaç paletler üzerinde sunulur.

Ağırlık:

2000 kg ± %10

Garanti Edilen Kimyasal Bileşim:

EN AW 1370 (EAI 99.7)
Al(%) Fe(%) Si(%) Cu(%) Zn(%) Ti(%) Mn(%) Mg(%) Cr(%) B(%)
(En az) (En çok) (En çok) (En çok) (En çok) (En çok) (En çok) (En çok) (En çok) (En çok)
99,7 0,20 0,10 0,020 0,040 0,010 0,010 0,020 0,010 0,020
 

Mekanik ve Elektriksel Özellikler:

Tanımlama Sertlik Mukavemet (Mpa) Özdirenç (mΩ.mm²/m) İletkenlik (%IACS)
EN AW 1370 (AA 1370) H11 80-95 27.85 61.90
H12 95-110 28.01 61.55
H13 105-120 28.01 61.55
H14 115-130 28.01 61.55
Size en iyi hizmeti sunabilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.